Site Overlay

Generální opravy obráběcích strojů

Generální opravy obráběcích strojů spočívají v celkové opravě mechanické části stroje, kompletní výměně elektrické části včetně řídícího systému a pohonů. Výsledkem generální opravy je stroj pracující s větší produktivitou při nižších provozních nákladech ale shodnými parametry původního stroje.
Použitím nových a moderních komponentů je zaručena vysoká provozní spolehlivost stroje po dobu několika let.

Zaměřujeme se na generální opravy soustruhů řad SV 18 RA, SUI 40 – SUI 80, SU a jim podobné.
frézek jsou to řady FNGJ 32, FNGJ 50, FA 3 – FA 5 (a jejich různé varianty), FGS 32 – 50, FNG 40, FNK.
Vodorovné vyvrtávačky WHN 13.4, WHN 13.8, W 100 A, W 100, WHQ 105, WH 10.
Generální opravy brusek BPV 320 – BRH 20, BUB, BHP.
Z vrtaček jsou to převážně VS 20, VS 32, VO 50 a lisy řady LEN 10 – 63.

Obecně generální oprava zahrnuje kompletní demontáž a očištění stroje a demontovaných dílů. Přebroušení kluzných ploch, zaškrabání do geometrie, výměnu ložisek a těsnění.
Kontrola opotřebovaných ozubených kol, opravu vřetene, opravy vymezovacích klínů. V případě potřeby suporty, saně a klíny podlepujeme kluznou hmotou. Výměnu či repase krytování, novou elektroinstalaci včetně výchozí revize a povrchovou úpravu dle přání zákazníka.
Stroje doplňujeme o centrální mazací systémy a v případě zájmu, také o digitální odměřování.

U všech oprav klademe vždy velký důraz na kvalitu odvedené práce a plně se snažíme vyhovět individuálním požadavkům každého zákazníka.

Výsledkem provedené generální opravy je stroj s parametry shodnými nebo lepšími než původní nový stroj. Použitím nových a moderních komponentů je zaručena po řadu let vysoká provozní spolehlivost.

Copyright © 2024 AK machine services.